top of page
PicForSite1.jpg

 

שמי שחק שפר וחיי היו רוויים בכאבים, כישלונות, בושה ואשמה. היו לי גם חוויות טובות ונפלאות אך לא יכולתי ליהנות מהן לאורך זמן כי הייתי עסוק בצבירת עוד ועוד חוויות קשות שהתאימו יותר למי שהייתי. כמובן שלא ידעתי זאת ובעבר הייתי כנראה מתנגד בתוקף לתיאור כזה.

לקראת גיל 40 התחלתי מחוסר ברירה לפנות פנימה ולהתחיל לגלות מי אני. הגילויים היו כואבים מאוד אך לאט לאט התחלתי לחוש אחרת לגמרי ולהשתנות. הבנתי שאני לא יודע כלום.

לאחר שנים של לימודים, אימונים ותהליכים אישיים הבנתי שאני רוצה להמשיך ולהעמיק את החקר העצמי ולהיות מטפל. בהמשך פתחתי קליניקה בה אני מטפל ומלווה תהליכי התפתחות אישיים. כיום אני מכיר את עצמי מספיק בשביל להבין שדרכי בחיים היא חיפוש אחר האמת, ותמיד הייתה.

 

אני מאמין ש:

כל אחד זקוק לטיפול

אני מטופל באופן קבוע ומטפל בעצמי באותם כלים בהם אני מטפל ואשר אותם אני מלמד. אני ממשיך ללמוד ולהתפתח ולרכוש עוד ועוד כלים ומיומנויות. 

כולנו זקוקים למגע

מגע מדויק הוא קסם. אנחנו מגיחים לעולם מתוך רחם אמנו אשר עוטף אותנו במגע שלם ומושלם וכתינוקות אנחנו תלויים במגע והוא חלק מרכזי בטיפול בנו. ככל שאנו מתפתחים וגדלים אנחנו מקבלים פחות ופחות מגע מהורינו ומשלב מסוים בבגרותנו המגע היחידי שאנו מקבלים הוא מבן או בת הזוג שלנו. בתרבות המערבית מגע הוא מצרך נדיר שאספקתו דלה.

נתינה היא קבלה

נתינה אמתית תמיד כוללת קבלה מידית ומהותית. כסף רק עובר אצלנו. מבחן המציאות שלי לרמת הנתינה שלי בסיום עבודה משותפת היא המידה בה אני קיבלתי ולמדתי במהלכה.

אנחנו פה בשביל ללמוד

יש כמה דברים בחיים שעד שלא מתחילים ללמוד אותם אנחנו מאוד מגבילים את עצמנו. הנה כמה דוגמאות: להרגיש, לכאוב, לנשום, לסלוח, להרפות ולשחרר, להציב גבולות, לעמוד על שלי, להיות בשביל עצמי, לסמוך עליי, לשים אליי לב, איך לדאוג לי ולטפל בעצמי.

הלימוד שאני מדבר עליו הוא הכי עצמי, הכי אישי שיש. הוא גם אינסופי ולא מסתיים. אפשר להסתכל על זה מלמעלה כעל תנועה של כל הזמן ללמוד איך ללמוד. אני לא יכול ללמד אותך דבר, אך בהחלט יכול להכווין ולהזכיר וללוות את הלימוד שלך דרך המורה הטוב ביותר: הגוף שלנו.

הגוף לא שוכח

הדרך הכי טובה שאני מכיר ללמוד ולהכיר נושאים חשובים כאלה היא באמצעות הגוף שלנו. כל דפוס מורכב, כל סיבוך שכלי או חסך רגשי, מתבטאים בגוף שלנו, באופן בו אנו משתמשים בגוף ודואגים לו. חיבור לגוף שלנו הוא שלב חשוב בהתפתחות יכולות התקשורת עם הסובב אותנו והקשר שלנו לעולם. אנו וגם גופנו מורכבים מהרבה מערכות שמתקשרות ביניהן. אני עוזר לחבר בין המערכות, לחבר אותנו לגוף שלנו, וכך לעצמנו.

כאבים

החיים הם כאב, הוד מעלתך, כל מי שאומר אחרת מנסה למכור משהו (הנסיכה הקסומה).

כאבים הם כאן בשבילנו, למעננו. כאב הוא מדריך, מורה את הדרך פנימה. אל הגוף.

כאב הוא אמת, הוא כאן ועכשיו. 

כל כאבנו מקורם בחושינו המדויקים. 

כאב מעיד על ריפוי שמתרחש וגדילה.

להכיר את עצמנו

מקור מרכזי למכאובים הנו אי ההבנה שלנו את עצמנו. זו פריבילגיה אדירה בעולם הזה להכיר את עצמנו עד כדי להרגיש בפשטות מה עושה לנו טוב ומתי טוב לנו. לא כולנו זוכים למתנה זו בשנות ילדותנו, ועל רבים מאתנו לאפשר לעצמנו ללמוד זאת בגילאים מאוחרים יותר. מתוך חיבור למה שיש אנו יכולים ללמוד בעצמנו שאנחנו טובים ושכל מה שקורה הוא מדויק. בעיניי ללמוד להכיר את עצמנו זה לחיות.

פוטנציאל

פוטנציאל הוא דבר ממשי מאוד. הרבה כאבים ומחלות נובעים מחוסר החיבור שלנו לפוטנציאל שלנו. לבוא במגע עם כאבים אלה מאפשר לנו ליצור קשר ישיר למימוש היכולות הטמונות בנו.

bottom of page