top of page
PicForSite1.jpg

שמי שחק שפר וחיי היו תמיד מעניינים, רוויים בקשיים, כאבים, כישלונות, בושה ואשמה. היו לי גם חוויות טובות ונפלאות וקיבלתי מתנות מדהימות. אך לא יכולתי ליהנות מהן לאורך זמן כי הייתי עסוק בקושי, בלנסות, בלהיאבק, בלברוח, ולבסוף בצבירת עוד ועוד חוויות קשות שהתאימו יותר למי שהייתי. כמובן שלא ידעתי זאת ובעבר הייתי כנראה מתנגד בתוקף לתיאור כזה. 

 

הייתי ילד מחונן והצטיינתי בלימודים עד שנמאס לי. הייתי חייל קרבי ומפקד ביחידה מובחרת, ביליתי חלק משמעותי מהשירות שלי בלבנון. טיילתי בעולם, למדתי באוניברסיטה פילוסופיה, התאהבתי והתחתנתי ויש לי שתי בנות מדהימות. הייתי יזם, הקמתי חברה והשתתפתי בכמה סטארטאפים. עבדתי שנים רבות בתעשיית ההייטק כמנתח מערכות מידע בכיר וכיום אני מלמד את המקצוע במכללת ג׳ון ברייס. נפל בחלקי לעבור כמה מפגשים עם מצבי לחימה והישרדות וגם חוויות רוחניות שהשפיעו עליי עמוקות. 

 

לקראת גיל 40 חוויתי משבר גדול והבנתי שאני לא יודע כלום. התחלתי, מחוסר ברירה, שהוא כוחו של הטבע והמניע היחידי לשינוי בעולמנו, לחפש עזרה. מה שחשבתי שחיפשתי היה מישהו שבאמת יוכל להבין אותי, היום אני יודע לומר שהייתי זקוק למישהו שיאהב אותי ויקבל אותי. הייתי זקוק לי. וברגעים האלה תמיד מגיע האדם הנכון שילווה אותך בתהליך. זכיתי במטפל שלימד אותי לפנות פנימה ולהתחיל לגלות מי אני. הגילויים היו כואבים מאוד אך לאט לאט התחלתי לחוש אחרת לגמרי ולהשתנות. 

 

עם השנים הבנתי שאני רוצה להמשיך ולהעמיק את החקר העצמי, והדרך עבורי הייתה ועודה להעניק את מה שאני קיבלתי ואשר עזר לי. יש לי קליניקה נעימה בה אני מטפל ומלווה תהליכי התפתחות אישיים. כיום אני מכיר את עצמי מספיק בשביל לראות שדרכי בחיים היא חיפוש אחר האמת, ותמיד הייתה.

אני מאמין ש:

כל אחד זקוק לטיפול

אני לא מת על המילה טיפול, מוזמנים לקרוא עוד על טיפול אצלי, ועל מה זה טיפול. אני לא מלמד שום דבר אלא מציע את מה שאני עושה בעצמי. יש שפע של מטפלים ושיטות טיפול. אני מלווה תהליכי התפתחות, הם מתרחשים מעצמם ובזמן ובקצב שלהם בלבד. אני יודע לומר שלתהליך מוצלח אצלי נדרשים שלושה תנאי סף הכרחיים: 

  1. כימיה. לקשר לוקח זמן כדי להיבנות. אך לרוב די במפגש יחיד בכדי לחוש את קיומה או היעדרה של כימיה בינינו. 

  2. ההבנה שעליך מוטלת כל האחריות והצלחת הטיפול תלויה אך ורק בך. אני אוהב את החלק שלי ועושה אותו היטב, אך אין לי מטה קסם, אני לא מרפא ולא פותר בעיות. 

  3. הגעת לשלב של אין ברירה. נדיר שאנו מסוגלים להבחין בכך תוך כדי ההתרחשות עצמה, או יותר נכון לתאר, בין כל ההתרחשויות הרוגשות סביבנו. לפעמים אנחנו יכולים להרגיש כאילו משהו חייב להשתנות. 

כולנו זקוקים למגע

מגע מדויק הוא קסם. מגע הוא החוש הראשון שמתפתח בחיינו. אנחנו מגיחים לעולם מתוך רחם אמנו אשר עוטף אותנו במגע שלם ומושלם וכתינוקות אנחנו תלויים במגע והוא חלק מרכזי בטיפול בנו. ככל שאנו מתפתחים וגדלים אנחנו מקבלים פחות ופחות מגע מהורינו ומשלב מסוים בבגרותנו המגע היחידי שאנו מקבלים הוא מבן או בת הזוג שלנו. בתרבות המערבית מגע הוא מצרך נדיר שאספקתו דלה. אך השפעתו חזקה ומשמעותית. 

נתינה היא קבלה

נתינה אמיתית תמיד כוללת קבלה מידית ומהותית. כסף רק עובר אצלנו. מבחן המציאות שלי לרמת הנתינה שלי בסיום עבודה משותפת היא המידה בה אני קיבלתי ולמדתי במהלכה.

אנחנו פה בשביל ללמוד

יש כמה דברים בחיים שעד שלא מתחילים ללמוד אותם ניתן לשאול אם בכלל אנו חיים. הנה כמה דוגמאות: להקשיב, להרגיש, לכאוב, לנשום, לסלוח, להרפות, לנוח, להציב גבולות, לעמוד על שלי, להיות בשביל עצמי, לסמוך עליי, לדאוג לי ולטפל בעצמי. 

הלימוד שאני מדבר עליו הוא הכי עצמי, הכי אישי שיש. הוא גם אינסופי. להימצא כל הזמן בלימוד איך ללמוד. אני לא יכול ללמד אותך דבר, אך בהחלט יכול להכווין ולהזכיר וללוות את הלימוד שלך דרך המורה הטוב ביותר: הגוף שלנו.

הגוף לא שוכח

הדרך הכי טובה שאני מכיר ללמוד ולהכיר נושאים חשובים כאלה היא באמצעות הגוף שלנו. כל דפוס מורכב, כל סיבוך שכלי או חסך רגשי, מתבטאים בגוף שלנו, באופן בו אנו משתמשים בגוף ודואגים לו. חיבור לגוף שלנו הוא שלב חשוב בהתפתחות יכולות התקשורת עם הסובב אותנו והקשר שלנו לעולם. אנו וגם גופנו מורכבים מהרבה מערכות שמתקשרות ביניהן. אני עוזר לחבר בין המערכות, לחבר אותנו לגוף שלנו, וכך לעצמנו.

כאבים

החיים הם כאב, הוד מעלתך, כל מי שאומר אחרת מנסה למכור משהו (הנסיכה הקסומה).

כאבים הם כאן בשבילנו, למעננו. כאב הוא מדריך, מורה את הדרך פנימה. אל הגוף.

כאב הוא אמת, הוא כאן ועכשיו. 

כל כאבנו מקורם בחושינו המדויקים. 

כאב מעיד על ריפוי שמתרחש וגדילה.

הנעים מאתגר הרבה יותר מהכואב.

להכיר את עצמנו

מקור מרכזי למכאובים הנו חוסר התקשורת שלנו עם עצמנו. זו פריבילגיה אדירה בעולם הזה להכיר את עצמנו עד כדי להרגיש בפשטות מה עושה לנו טוב ומתי טוב לנו. לא כולנו זוכים למתנה זו בשנות ילדותנו, ועל רבים מאתנו לאפשר לעצמנו ללמוד זאת בגילאים מאוחרים יותר. מתוך חיבור למה שיש אנו יכולים ללמוד בעצמנו שאנחנו טובים ושכל מה שקורה הוא מדויק. בעיניי ללמוד להכיר את עצמנו זה ללמוד לחיות.

פוטנציאל

פוטנציאל הוא דבר ממשי מאוד. הרבה כאבים ומחלות נובעים מחוסר החיבור שלנו לפוטנציאל שלנו, מכך שאיננו מממשים את עצמנו. לבוא במגע עם כאבים אלה מאפשר לנו ליצור קשר ישיר עם הפוטנציאל שלנו. מדובר בצורך פשוט אך דוחק למימוש היכולות הטמונות בנו.

bottom of page